26. kolo    Abrahámovce  -  Porúbka   3:4  (0:2)

Góly: S.Sokol, D.Pavluv, R.Antolík 2

ŽK: J.Goliaš

Zostava: T.Knapčík, Ondkanín, J.Goliaš, J.Čorba, S.Staš, S.Sokol(C), M.Sokol, D.Sokol, D.Hudák, R.Antolík, D.Pavluv

V Abrahámovciach sa hral útočný futbal s množstvom šancí na obidvoch stranách. Už v 2.minúte kopali hostia trestný kop z hranice šestnástky, ktorý premenil Antolík a práve tento hráč sa opäť presadil tesne pred prestávkou. V druhom polčase domáci pridali na bojovnosti a už 47.minúte znížili Olejárom. V ďalšom priebehu domáci tlačili, no presadili práve hostia v 64. minúte Pavluvom a 72. minúte S. Sokolom. Domáci sa nevzdávali a gólmi z 76. a 85. Š. Novotným znížili na rozdiel jedného gólu. Práve tento hráč mohol zariadiť remízu, no v závere už nemieril presne. Pred 80 divákmi rozhodoval Zamborský. Milan Novotný

15.6.2014   17.00

25.kolo    Porúbka  -  Marhaň   1:0  (0:0)

Góly: R.Antolík

ŽK: Ondkanin, J.Goliaš

Zostava: Packa, T.Knapčík, J.Goliaš, J.Čorba, S.Staš, S.Sokol(C), Ondkanín, J.Paľa, D.Hudák, R.Antolík, D.Pavluv

8.6.2014   17.00

24. kolo    Lopúchov  -  Porúbka   5:1  (2:1)

Góly: J.Paľa

Zostava: Packa(C), T.Knapčík, D.Knapčík, J.Goliaš, S.Sokol, Ondkanín, J.Paľa, M.Švec-Mihaľ, D.Hudák, R.Antolík, D.Pavluv

V horúcom počasí na dobrom teréne sa stretli dva priateľské tímy Domáci sa zahryzli do supera, čoho výsledkom bol rýchly gól už v 4` min, keď dôrazný Lukáš Remeta dorazil loptu do siete. Hostia sa nevzdali a vyrovnali Jánom Paľom po peknej akcii 1:1. Domáci kapitán Lukáš Mikula v 38. min. zvyšoval po peknej strele k žrdi na 2:1. Po prestávke v 47. min. domáci Ľuboš Tkáčik ukľudnil domácich, keď priamo z rohového kopu umne zatočil loptu rovno do siete 3:1. Domáci strelec Lukáš Mikula v 82. minúte spoza 16-tky strelou k žrdi zvyšoval na 4:1. A len o 3 minúty domáci Ján Kiseľ po peknej kombinácii upravil na konečných 5:1. Hostia pekne kombinačne tvorili, ale ich snaha končila na domácej obrane. Za predvedený výkon si hostia zaslúžia pochvalu. Pred 250 divákmi rozhodoval Vizvári.    Ľuboš Tkáčik

1.6.2014   17.00

23.kolo    Porúbka  -  Bartošovce   2:3  (2:0)

Góly: D.Pavluv, R.Antolík

Zostava: Packa(C), S.Staš, J.Goliaš, J.Čorba, Ondkanín, M.Sokol, D.Sokol, J.Paľa, M.Švec-Mihaľ, R.Antolík, D.Pavluv

Bol to zápas iba priemernej úrovne. Hostia boli od začiatku v poli jednoznačne lepší a ujali sa vedenia v 16. minúte Šoltýsom. Domáci ostali po tomto góle mierne zaskočení a aj naďalej hrali veľmi krčovito, bez vážnejších príležitostí. Hostia ich za to potrestali druhým gólom v 30. minúte keď presne napriahol Spišák. Od tohto momentu domáci zabrali, vytvorili si niekoľko šancí, a odmenou im bolo zníženie na 1:2 po presnej strele Antolíka. Ani začiatok druhého polčasu domáci nezachytili a opäť prehrávali o 2 góly keď sa presadil svojim druhým gólom v zápase Spišák. Odvtedy už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo a to domáci celok ktorý chcel bezpodmienečne zvrátiť nepriaznivý stav. Vytúžené zníženie prišlo v 65.minúte keď po skrumáži v 16-tke hostí na 2:3 znížil Pavluv. Domáci aj naďalej búšili do svojho súpera, dokonca mali aj výhodu pokutového kopu, ktorý však D.Sokol v 78. minúte nepremenil. Hostia nakoniec tesný výsledok ubránili a tešili sa tak z prvého víťazstva na súperovej pôde v tomto ročníku. Pred 80 divákmi rozhodoval B.Hegedüš. Ján Pavúk

25.5.2014   17.00

22. kolo    Kurima  -  Porúbka   0:1  (0:1)

Góly: S.Sokol

ŽK: T.Knapčík

Zostava: Packa(C), T.Knapčík, J.Goliaš, Ondkanín, M.Sokol, J.Čorba, S.Staš, S.Sokol, D.Pavluv, R.Antolík, D.Kyjak

Pocestovali sme do nedaľekej Kurimi na veľké derby. Začalo še hrac pod češkym slnečným počasí. Domáci bubli v presile caly zápas hlavne od začatku zápasu. My sme še dajak dzešecoro pozbirali takže sme mušeli hrac caly zapas na brejky. Nakonec še nam podarilo do polčasu daco gola po krásnym priesingu Slava Sokola cez domácu obranu. V druhym pulčaše takisto donas bušili, sme len odkopovali lopty ale aj z teho sme mali veľke šance a sme skoro ne raz mohli zvýšic stav. Nakonec sme  to dokazali ubranic aj vďaka našej nedobitnej obrane na čele so Slavkom Stašom a brankárom Vladimirom. Veľké diky patrí celému mužstvu za bojovnosc počas calého zapasu do poslednej minuty. Rozhodoval Dubovecký. Komentoval J.Goliaš

18.5.2014

21.kolo    Porúbka  -  Šiba (V)   0:1  (0:1)

Zostava: Packa(C), T.Knapčík, D.Knapčík, J.Goliaš, J.Čorba, S.Staš, S.Sokol, D.Pavluv, R.Antolík, D.Hudák, M.Švec-Mihaľ

Do Porúbky za pekného slnečného počasia zavítal líder tabuľky s cieľom zabodovať naplno. Prvý polčas sa hral na domácej polovici, hostia boli neustále nebezpeční, a dvakrát nastrelili brvno domácej brány. Výborne chytal aj brankár domácich Packa, ktorý bol veľkou prekážkou pre strelcov Šiby. Prekonať sa ho podarilo až Kaščákovi v 40.minúte, ktorý po faule v šestnástke premenil bezpečne pokutový kop. Domáci sa snažili nakopávanými loptami ohrozovať hosťujúcu obranu, no tá sa zaskočiť nedala. V 2.polčase sa Porúbka osmelila, vytvorila si aj zopár brejkových situácií, no obrana hostí pracovala spoľahlivo. Za zmienku stojí ešte aj krásna strela hosťujúceho obrancu, ktorá opiečatkovala len ľavú žrď domácej brány. Šiba si zápas nakoniec postrážila a zaslúžene sa tak mohla tešiť z trojbodového úlovku. Pred 150 divákmi rozhodoval Vizvári. Ján Pavúk

11.5.2014   16.30

20. kolo    Nižný Tvarožec  -  Porúbka   5:2  (1:1)

Góly: J.Čorba, S.Sokol

Zostava: Packa(C), J.Goliaš, J.Čorba, S.Staš, Ján Sokol, S.Sokol, Ondkanín, D.Sokol, J.Paľa, D.Pavluv, M.Švec-Mihaľ

Na ťažkom a premočenom teréne sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Domáci boli od úvodu stretnutia aktívni a tlačili sa pred bránu hostí. Prvý úspech zaznamenal z pokutového kopu Bomba v 21. minúte. Už o štyri minúty však vyrovnal Čorba po nedôslednom bránení domácich. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, keď v 62. minúte naklonil misky váh na ich stranu Sokol. Domáci sa však nevzdávali, pridali na aktivite a odmenou im bol vyrovnávajúci gól z kopačky nestarnúceho Kukulského v 67. minúte. Túžbu domácich po troch bodoch korunoval v 78. minúte Židišin umiestnenou strelou k ľavej žrdi. Definitívu výsledku dali v závere Gduľa a Tej, ktorí sa presadili po pekných akciách. Pre hostí je to po predvedenej hre krutý výsledok. Pred 100 divákmi rozhodoval Harčar.
Jaroslav Židišin

4.5.2014   16.30

19.kolo    Porúbka  -  Hažlín   3:0  (1:0)

Góly: D.Pavluv 2, R.Antolík

ČK: J.Goliaš

Zostava: Packa(C), T.Knapčík, D.Knapčík, J.Goliaš, J.Čorba, S.Staš, S.Sokol, D.Pavluv, R.Antolík, D.Sokol, D.Hudák

V Porúbke sa za silného vetra hral iba priemerný zápas. Hostia boli v poli kombinačne lepší, no domáci ich prevýšili svojou bojovnosťou. Na prvý gól sa čakalo do 15.minúty, keď po chybe obrany hostí skóroval Antolík. Domáci, ktorí hrozili v 1.polčase hlavne po brejkoch ďalší gól nepridali, naopak hostia ohrozovali bránu domácich len sporadicky. V 2.polčase Porúbka zlepšila pohyb, a výsledkom bol druhý gól ktorý zaznamenal v 52.minúte po peknej akcii Pavluv. Hažlín sa snažil s výsledkom niečo urobiť, lenže pozorná domáca obrana ich do väčších šancí nepúšťala. Víťazstvo tak poistil v 75.minúte svojím druhým zásahom v stretnutí Pavluv, a stanovil tak konečný výsledok duelu na 3:0. Domáci si za svoju bojovnosť výhru zaslúžili. Pred 90 divákmi rozhodoval Zamborský. Ján Pavúk

27.4.2014   16.00

18. kolo    Koprivnica  -  Porúbka   4:0  (3:0)

ŽK: T.Knapčík, J.Goliaš

Zostava: Packa(C), T.Knapčík, J.Goliaš, S.Staš, Ján Sokol, S.Sokol, Ondkanín, M.Sokol, J.Paľa, D.Sokol, D.Brehuv

Od úvodného hvizdu rozhodcu sa domáci pustili do súpera s veľký odhodlaním naplno zabodovať a zabudnúť na nešťastnú prehru v Kružlove. Vytvorili si veľkú územnú prevahu, výborne kombinovali a vytvárali si aj šance, ktoré im výborný Packa v bráne hostí zneškodnil. Prvýkrát kapituloval v 20.min. kedy sa presadil Marián Hlávka, ktorý zaznamenal hattrick za trinásť minút (20, 28, 33) po krásnych prihrávkach od spoluhráčov. Ďalšie šance domácich ostali nevyužité a tak polčas vyznel jednoznačne 3:0. Do druhého polčasu nastúpili domáci s vedomím si sľubného náskoku uspokojení. Vytvorili si platonický tlak no bez gólového efektu. Hoci sa prevažne hralo na polovici hostí , ten umným bránením nedovolil domácim skórovať. Až v 80.min sa to podarilo V. Gregovi , ktorý upravil na konečných 4:0. Hralo sa slušne a s prehľadom. Pred 130 divákmi rozhodoval L.Hegeduš. Imrich Šesták

20.4.2014   16.00

17.kolo    Porúbka  -  Osikov   5:0  (2:0)

Góly: R.Antolík 2, J.Paľa, D.Pavluv, D.Hudák

ŽK: D.Sokol

Zostava:  Paco(C), J.Čorba, S.Staš, T.Knapčik, J.Goliaš, D.Sokol, M.Švec-Mihaľ, S.Sokol, D:Hudak, D.Pavluv, R.Antolík

Porúbka privítala na domacej pôde Osikov. Hralo sa za češkeho počasia, ľal dišč ale to nas nazastavilo v bojovnosti o zápas. V peršim pulčaše sme buli vo veľkym nasadzeni. Hrali sme hlavne defenzivne a kombinačne, zato sme dokazali vsietiť gola po Robovej doražke. Defenziva nas potrimala do konca peršeho pulčasu na čele s brankarom Vladimirom a scihli sme štrelic gola kec to zaše Robo umiestnil ku tičke. V druhym pulčaše se začali slabši. Super nas napadal ale dokazali sme še ubranic a hrac na brejky aj sem tam na prihravky. Dokazali sme ich rozobrac a po uniku Davida, Chali a krasnej hlavičky Domina sme zapas vyhrali. Veľke diky šickym hračom za bojovnosc počas caleho zapasu.

13.4.2014   15.30

16.kolo    Porúbka  -  Kružlov   2:2  (1:1)

Góly: S.Sokol, R.Antolík

ŽK: D.Hudák

Zostava: Paco, Odkanin, D.Knapčik, T.Knapčik, J.Goliaš, D.Sokol, Staš (C), S.Sokol, D.Hudák, D.Pavluv, R.Antolík

Porúbka privítala na domacim štadione češkeho supera Kružľov. Hral še dosc vyrovnany zápas. Šance buli na obidvoch stranoch kec po Robovim centru to Slavo vsietil na 1:0. Dobre sme bránili až pokim po našej chybe dokazali vyštrelic na Vlada a bulo vyrovnane. V druhim pulčaše sme takisto še vecej branili a hrali na brejky a dokazali sme otočic zápas po Robovim lobe cez brankara. Potom mal ešči jednu šancu kec išol sam na brankara ale gola še mu nepodarilo dac. Do konca zapasu sme už chceli utrimac vysledek lenže 3 minuty do konca dokazali nam dac gola kec lopta prešla cez troch obrancoch. Vyborny výkon caleho mužstva, zamakali sme len škoda že sme nedokazali utrimac vysledek.

6.4.2014   15.30

15. kolo    Zborov  -  Porúbka   2:1  (2:0)

Góly: D.Pavluv

ŽK: D.Knapčík

Zostava:  Paco - S.Staš(C), T.Knapčik, D.Knapičk, J.Goliaš - D.Sokol, D.Hudák, S.Sokol, Chaľa - R.Antolík, D.Pavluv

Jarnu časť sezony sme odštartovali v Zborove dze sme nedokazali uhrac 3 body. Zo začatku še hral vyrovnany zápas až pokym nam nedali gola. Buli behavejše a vybojovali sebe vecej šancoch jak my. Následne po rohovym kope dali druhy s hlavyčku. V druhym pulčaše še mi podarilo penaltu zrobic ale Vlado nas potrimal a vylapal ju. Nakonec ešči David znižil na 2:1 ale potom sme už nedokazali zapas vyrovnac lebo už bulo malo času.